13 Липня, 2024

Українка отримала престижну американську премію з математики

Премію на честь американського ученого Джозефа Трауба вручають лише одній людині всього один раз на рік. Цьогоріч її отримала українська науковиця, повідомляє Elsevier.

Українка отримала престижну американську премію з математики

Лауреаткою щорічної премії Joseph F. Traub Information-Based Complexity Young Researcher Award 2023 стала Катерина Пожарська.

Катерина — з Луцька. Вона закінчила Волинський національний університет у 2015 році, та наразі є співробітницею відділу теорії функцій Інституту математики НАН України в Києві та постдокторською дослідницею Хемніцького технологічного університету, що в Німеччині.

Як повідомляють на сторінці факультету інформаційних технологій і математики Волинського національного університету, де Пожарська навчалася, премія присуджується за значний внесок у розвиток інформаційної складності молодим дослідникам, яким до 30 вересня в рік нагородження не виповнилося 35 років.

Нагорода складається з 1000 доларів США та пам’ятної дошки. Дошка буде встановлена у відповідному місці.

Комітет нагороди цьогоріч складався з колишніх переможців Девіда Кріга (2020), Міхаели Сьолдєньї (2021) і Матіаса Зоннляйтнера (2022), а також редакторів Генрика Возняковського та Еріха Новака.