18 Липня, 2024

Українські пілоти проходять у США оцінку керування винищувачами

Двоє українських пілотів перебувають у Сполучених Штатах для оцінки їхніх навичок керування винищувачами, за словами трьох людей, знайомих з обговореннями. Хоча представники адміністрації кажуть, що наразі не планують надсилати F-16 до Києва. Про це пише Politico.

Українські пілоти проходять у США оцінку керування винищувачами

Під час програми, яка проходить на базі ВПС Національної гвардії в Тусоні, штат Аризона, пілоти керували симуляторами літаків, щоб американські військові могли оцінити їхні здібності до польотів і планування місій. Про це повідомили люди, яким надали анонімність задля обговорювання чутливої справи. Пілоти не керуватимуть літаками США.

Мета полягає в тому, щоб оцінити їхні загальні навички та те, яка підготовка їм потрібна, щоб краще використовувати «власні можливості та можливості, які ми надали їм на їхніх власних літаках», — сказав один із трьох джерел, який є офіційним представником США.

«Програма передбачає спостереження за тим, як українські пілоти планують та виконують свою місію на авіасимуляторах, щоб визначити, як ми можемо краще консультувати українські Повітряні сили», — сказав американський чиновник.

Українські пілоти проходять у США оцінку керування винищувачами

Представник Департаменту оборони та інша особа, знайома з програмою, сказали, що мета полягає в тому, щоб оцінити, скільки часу знадобиться українським пілотам, щоб навчитися керувати сучасними винищувачами, включаючи F-16. Програма мала розпочатися наприкінці минулого року, але була відкладена. Пілоти на базі вже тиждень і залишаться ще як мінімум на тиждень.