13 Липня, 2024

Перший День подяки: сестри з України розповіли про втечу від війни та життя в США

Можливість розділити хліб з новими друзями була основою свята Дня подяки з самого початку. Цей дух наповнює будинок поблизу Вашингтона, округ Колумбія, де сім’я з чотирьох осіб прийняла двох українських сестер-підлітків у безпечну гавань далеко від їхньої зруйнованої війною Батьківщини. Їхню історію розповідає WPDE.

Перший День подяки: сестри з України розповіли про втечу від війни та життя в США

17-річна Вікторія та 15-річна Юлія — лише двоє з мільйонів українців, чиї життя назавжди змінилися після російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Ті страшні перші дні війни пережили їхні найближчі родичі. Деяким із їхніх друзів, однак, не пощастило.

«Кожна людина в Україні знає принаймні трьох людей, які загинули на війні, — пояснила Вікторія. — Мою найкращу подругу розстріляли росіяни, і вся її родина загинула. Дуже важко усвідомлювати, що я більше ніколи не зможу її побачити».

Після вторгнення батьки дівчат відправили їх у безпечне місце до Польщі, а самі залишилися, щоб допомогти. Вікторія та Юлія повернулися в Україну через кілька місяців, щоб розпочати навчальний рік. Але тієї осені росіяни цілили прямо в їхнє місто.

«Земля тремтіла, і це було справді травматично і звук був гучним, — сказала Юлія, описуючи російську ракету, яку вона бачила під час влучення в електростанцію. — Це момент, коли ви бачите, що це може вплинути на кожного. Не має значення ваше походження чи переконання».

У Польщі дівчата познайомилися з американською родиною, з якою зараз живуть. Після атак на місто Вікторії та Юлії родина запропонувала поїхати до них у США. Батьки погодилися. Дівчата прибули минулого грудня.

«Я дуже ціную перебування тут, у Сполучених Штатах, але неважливо, де ти знаходишся, ти завжди хочеш повернутися додому», — сказала Вікторія.

Обидві дівчини палко підкреслюють, наскільки важливою була і залишається допомога Америки.

«Війна в Україні — це війна за демократію. Це війна за свободу, — сказала Вікторія. — Якщо Росія припинить воювати, війни не буде. Але якщо Україна припинить воювати, не буде України».

Кажуть, війна змінила їх. Вікторія зізнається, що це навчило її важливості цінувати теперішній момент: «Ваше життя — це те, що ви відчуєте сьогодні. Це не те, що станеться завтра, тому що ти не знаєш, чи будеш живий завтра».

Тож у свій перший американський День подяки Вікторія та Юлія нагадують усім, що незалежно від того, наскільки складними є обставини, завжди є за що бути вдячним.