18 Липня, 2024

Український скрипаль виграв Міжнародний гран-прі королеви Єлизавети

Дмитро Удовиченко, скрипаль з України, виграв престижний Конкурс скрипалів 2024 року імені королеви Єлизавети, про що йдеться на сайті конкурсу.

Український скрипаль виграв Міжнародний гран-прі королеви Єлизавети

Міжнародний Гран-прі королеви Єлизавети — Премія королеви Матільди, яку і отримав Удовиченко, передбачає винагороду у розмірі 25 000 євро та численні концерти в Бельгії та за кордоном. Після перемоги Дмитро Удовиченко також матиме честь грати на рідкісній скрипці Страдиварі 1708 року «Хаггінс» протягом чотирьох років, яку надасть у користування Фонд музики Ніппон.

Один з найвимогливіших та найширше висвітлюваних міжнародних конкурсів, Конкурс імені королеви Єлизавети, з моменту свого заснування у 1937 році зарекомендував себе як трамплін для молодих скрипалів, піаністів, співаків та віолончелістів на порозі міжнародної кар’єри. Конкурс прагне, перш за все, служити посередником між цими молодими віртуозами та великими музичними сценами світу.

Конкурс прагне відкривати талановитих артистів; він здобув свою репутацію завдяки престижному журі, суворим правилам та неперевершеному медійному висвітленню, а також завдяки дружньому та ентузіастичному прийому, який надає вся країна та її Королівська родина, йдеться на сайті.

Для фіналістів одним з головних моментів Конкурсу є їхнє перебування у Музичній каплиці королеви Єлизавети, що надає їм можливість протягом тижня вивчати новий твір без будь-якої зовнішньої допомоги, який вони виконуватимуть з оркестром.

Як додає Hromadske, Конкурс імені королеви Єлизавети в різні роки нагороджує видатних митців у п’яти різних дисциплінах — скрипка, голос, віолончель, фортепіано та композиція.

Дмитро Удовиченко навчався у Харківському музичному ліцеї в Людмили Вареніної та в Університеті мистецтв Фолькванг у німецькому Ессені в Бориса Гарлицького. Українець є лауреатом конкурсу скрипалів імені Яші Хейфеца, Одеського міжнародного конкурсу скрипалів та конкурсу скрипалів ім. Андреа Постакіні. У 2018 році він отримав приз глядацьких симпатій на конкурсі скрипалів Джозефа Йоахіма. Нещодавно Удовиченко також отримав премію на конкурсі скрипалів імені Яна Сібеліуса.

Український скрипаль виграв Міжнародний гран-прі королеви Єлизавети