Понад 1,3 мільйона українців було примусово депортовано до Росії

Понад 1,3 мільйона українців було примусово депортовано до Росії

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє Ukrinform.

«Ключовою темою для обговорення з головою УВКБ ООН стала примусова депортація до Росії понад 1 млн 300 тис. українців, у тому числі 223 тис. дітей. Я зазначила, що Російська Федерація готувала території для депортації ще задовго до повномасштабного вторгнення», – повідомила українська омбудсменка.

За словами Денісової, розпорядження щодо організації тимчасового перебування українців розіслано по федеральних округах Росії.

«У мене є документальне підтвердження цього з адресами, прізвищами відповідальних осіб, кількістю місць у кожній. Сьогодні в Росії ще не заповнено 33% локацій, тому вони, очевидно, не збираються зупинятися», – сказала омбудсмен.

Відповідно до резолюції Ради ООН з прав людини, Росія повинна забезпечити міжнародним правозахисним органам, у тому числі інституціям ООН, безперешкодний доступ до громадян України, які були вивезені до Росії, зазначила Денісова. Але наразі такого доступу нема.

Верховний комісар ООН у справах біженців попросив Денісову використовувати докази та інші матеріали разом із Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, щоб чинити тиск на уряд держави-окупанта, щоб змусити його надати доступ до установ ООН і говорити більш конкретно про повернення людей.

Раніше заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко повідомила, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, за наявними даними, до Білорусі виїхало понад 25 тисяч осіб.