18 Липня, 2024

Кожен другий українець сьогодні взагалі не будує планів на майбутнє

Соціологічна Група Рейтинг провела дослідження щодо сприйняття українським суспільством загроз та очікувань зими 2023-2024.

Кожен другий українець сьогодні взагалі не будує планів на майбутнє

Як показує опитування, 60% вважають, що під час війни потрібно суттєво себе обмежувати в розвагах і покупках, і за два роки війни ці показники практично ніяк не змінились. 36% ж думають навпаки — потрібно намагатися жити повноцінним життям під час війни. Таку думку частіше поділяють мешканці столиці та деокупованих територій. А з тим, що необхідно себе обмежувати, найбільше погоджуються мешканці західних областей.

Група «Рейтинг» повідомляє, що це питання найбільш розділило респондентів за віком та доходами: молодші й забезпечені значно більше хочуть жити повноцінним життям ніж старші й бідніші, серед яких більшість підтримує самообмеження.

З результатів опитування також виплило, що кожен другий в Україні сьогодні не будує ніяких планів наперед взагалі, а за останній рік кількість українців, які планують своє життя на тривалий термін (декілька років), знизилась з 19% до 12%. Ще близько 15% планують життя на півроку-рік, 22% — не більш ніж на кілька місяців. Планують своє життя на більш тривалий термін мешканці Києва, люди молодого та середнього віку, а також заможніші громадяни.

Українці вважають, що минулого року нація була більш згуртованою ніж зараз, однак майбутню і поточну ситуацію оцінюють однаково. Якщо, оцінюючи минулий рік, 87% вважають, що нація була згуртована, то станом на зараз таку оцінку надали 64%, і «Рейтинг» очікує, що в майбутньому році цей показник буде на рівні 59%. Натомість 34% респондентів вважають, що наразі українці не є згуртованими, тоді як лише 11% вказали, що українці не були згуртованими минулого року.

В опитуванні брало участь населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.