Українці, які застрягли в Мексиці після того, як було змінено правила щодо біженців, стикаються з труднощами. Зараз адвокати роблять усе можливе, щоб підвищити обізнаність щодо ситуації та спробувати вирішити проблему, пише KRGV.
Минулого тижня набули чинності нові правила для українців, які тікають від війни. Щоб в’їхати в США, у заявці потрібно вказати спонсорство, щеплення тощо.

Зміни торкнулися роботи волонтера Алекса Щекіна, який допомагає українцям шукати умовного гуманітарного статусу на мосту Рейноса.
«Ми вдарилися об стіну», — сказав Щекін, колишній радянський біженець.
Цього тижня Щекін у Вашингтоні, округ Колумбія, зустрічається із законодавцями та журналістами, щоб висвітлити проблему. Ця зміна, по суті, ускладнила роботу тих українців, які прилетіли до Мексики першим доступним рейсом, плануючи з’явитися в порту в’їзду в США.
«Я їм кажу не робити цього, але вони все одно прилітають, – сказав Щекін. – Ми розмістили їх у Канкуні. Це трохи безпечніше, і у нас є люди, які можуть доглядати за ними».
Зараз групи українців у Монтерреї, Рейносі та значно більшому таборі в Тіхуані шукають новий центральний табір, створений у Мехіко, але волонтери кажуть, що цього недостатньо.

“Умови були і залишаються досить поганими, – сказав Джошуа Розен, волонтер, який збирав кошти для українських біженців. – Тому залишатися там дуже важко, особливо жінкам і дітям”.
Нові процедури для українців ще в стадії навігації.
«Більшість із них мають родичів у США, які можуть допомогти їм, як тільки вони приїдуть сюди, але, як сказав Алекс, цей процес зараз дуже неоднозначний», — сказав Розен.
Зараз волонтери заохочують українців подавати заявки на американську програму із таборів у Європі та працюють, щоб допомогти тим, хто перебуває у Мексиці.