20 Липня, 2024

Тисячі українців у різних країнах пробігли «Найдовший у світі марафон»

Близько 2 тисяч українців у неділю в Києві пробігли кілометровий забіг у марафонських наліпках з іменем людини замість номера. Близько 13 тисяч людей по всьому світу долучилися до цього заходу, повідомляє ABC News.

Тисячі українців у різних країнах пробігли «Найдовший у світі марафон»

Кожен бігун обрав одну людину, якій присвятив свій пробіг. Подружжя, діти, друзі, брати і сестри, сусіди та колеги бігли за когось, кого вони знали, хто був убитий, узятий у полон або поранений під час війни Росії в Україні.

Натовп підбадьорював бігунів, а багато присутніх плакали, чекаючи учасників на фініші. Під бадьорі українські пісні в повітрі перепліталися радість і смуток, життя попри війну. Організатори пробігу назвали його «Найдовшим у світі марафоном» — «бо жоден забіг не тривав стільки, скільки Україна виборює свою свободу».

Забіг організувала «Нова пошта», щоб вшанувати захисників та зібрати кошти на зміцнення системи ППО України. Компанія доставила стартові набори в 65 країн на всіх континентах. Співзасновниця Інна Поперешнюк присвятила свій забіг шістьом загиблим та 17 пораненим колегам під час російської ракетної атаки на термінал «Нової пошти» в Харківській області 21 жовтня.

31-річний ветеран Володимир Рутковський завершив марафон ходою. Він отримав важке поранення, коли російський снаряд влучив у праву ногу під час контрнаступу України в Запорізькій області. Після місяців реабілітації він тепер користується протезом та взяв участь у заході, щоб віддати данину пам’яті двом полеглим товаришам, Жеці та Тихому, які були вбиті на сході України.

«Вони багато зробили для нашої країни, і, на жаль, вони могли б зробити набагато більше, якби були живі, — сказав він. — Але їхня боротьба триває. Ми все зробимо для них і на їх честь».

Беручи участь, він нагадав собі, що пам’ять про них залишається на все життя.

«І нам потрібно нести їхній хрест, як і свій», — додав Рутковський.