Українці використовують піратське кіно, щоб донести до росіян реальність війни

Українці використовують піратське кіно, щоб донести до росіян реальність війни

Останніми місяцями багато росіян, які намагалися подивитися такі популярні серіали, як «Ходячі мерці» і «Дивні речі», були перервані незвичайною рекламою. На екрані з’являвся чоловік у білому худі, який розповідав історії про війну в Україні, пише The Record Media.

«Я знаю, що це не той контент, який ви очікували, але це те, що вам потрібно побачити. Це незаконна правда про війну Росії в Україні», — каже чоловік перед тим, як починають крутитися кліпи, де від ракетного удару вибухає будинок, батьки плачуть над тілом убитої дитини чи витягають трупи з-під завалів.

Чоловік у худі — українець Володимир Бірюков, один із восьми журналістів та активістів цифрової кампанії під назвою «Торенти правди». Його учасники зламують піратські фільми на торрент-трекерах, щоб обійти зусилля російської цензури та транслювати справжні кадри війни в Україні.

У відповідь на вторгнення в Україну великі міжнародні компанії та стримінгові сервіси призупинили показ своїх фільмів у Росії. Тож багато росіян вдаються до цифрового піратства. Ця звичка привернула увагу маркетингових агентств 72 і Sunny та Nebo. У квітні дві компанії, пов’язані з Україною, запустили Torrents of Truth, щоб «поширювати серед росіян правду про війну в Україні».

Учасники Torrents of Truth завантажують відео про війну на популярні торрент-трекери, маскуючи їх під піратські фільми, музику чи шоу Netflix. Кожна бутлег-копія містить кадри війни, які переривають фільм, як рекламний ролик.

«Торенти правди» — одна з багатьох українських цифрових ініціатив, спрямованих на прорив російської пропаганди. Бірюков переконаний, що всі кіберзусилля дають українцям перевагу проти Росії. Зрештою, російська пропаганда все ще значною мірою спирається на телебачення, яке має менший вплив на молоде покоління.

«Інтернет може стати протиотрутою від російської пропаганди, — сказав він. — Якби Україна не була такою успішною на інформаційному фронті, можливо, світ би більше вірив тому, що говорить Росія».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *