Мацик – унікальна м’ясна страва Рівненщини – тепер у списку нематеріальної культурної спадщини, повідомляє “Главком“.
Традиція приготування мацика, однієї з найдавніших українських сиров’ялених м’ясних страв, офіційно внесена до Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Про це повідомив Департамент культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Вараської міської ради.
Рішення ухвалили під час засідання робочої групи при Рівненській облдержадміністрації, яка затвердила 15 елементів культурної спадщини, що вважаються унікальними для регіону. Серед них – і мацик, традиція приготування якого активно підтримується у Вараській громаді.
Як готують мацик?
Мацик – це сиров’ялена м’ясна страва, основними інгредієнтами якої є свинячий шлунок або сечовий міхур, наповнений м’ясом та спеціями. Після наповнення страва проходить тривалий процес зберігання, що дозволяє їй набувати характерного смаку.
Ця унікальна страва й досі є частиною кулінарної культури мешканців сіл Мульчиці, Собіщиці, Більська Воля та Березина на Рівненщині. Її готують за традиційними рецептами, що передаються з покоління в покоління.
Кулінарна спадщина України
Традиція приготування мацика стала ще одним вагомим внеском України у збереження своєї кулінарної спадщини. Раніше, у березні 2024 року, до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включили кримськотатарську кавову традицію, яка також є важливим символом культурного розмаїття країни.
Збереження таких елементів є важливим кроком для популяризації української культури як всередині країни, так і на міжнародному рівні.