Україна увійшла до складу Виконавчої ради ЮНЕСКО на 2025–2029 роки. За підсумками голосування вона набрала найбільшу кількість голосів серед усіх претендентів, випередивши навіть сусідні країни, які також брали участь у виборах.
Про це повідомляє Генеральне консульство України у Сан-Франциско.
Цьогоріч на одне з місць у Виконавчій раді претендували чотири країни — Україна, Румунія, Молдова та Росія. Пройшли перші три. Росія не отримала достатньої підтримки й залишилася поза межами цього органу.
Обрання України — це важливий крок, який посилює її позиції на міжнародному рівні в галузях культури, освіти та науки. Саме Виконавча рада визначає напрямки роботи ЮНЕСКО, приймає ключові рішення й контролює виконання програм.
Для України це не лише дипломатичне досягнення, а й можливість ще гучніше заявити про важливість збереження культурної спадщини під час війни, підтримки освіти в умовах кризи та боротьби проти агресії.
Представники України вже давно беруть активну участь у програмах ЮНЕСКО, зокрема в питаннях охорони пам’яток, захисту мов, розвитку освіти та свободи медіа. Тепер Україна зможе безпосередньо впливати на прийняття рішень у цих сферах.
Членство у Виконавчій раді діятиме протягом чотирьох років — до 2029 року. За цей час Україна планує використовувати цю платформу для зміцнення міжнародної підтримки та розбудови безпечного освітнього і культурного середовища.


