12 Червня, 2024

Україна – на першому місці у найбільшому фотоконкурсі планети

У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю світлин у найбільшому фотоконкурсі планети від Вікіпедії – «Вікі любить пам’ятки». Про це пише адміністратор української версії онлайн-енциклопедії Назар Токар на своїй сторінці у Фейсбук.

«Завантажувати можна було не будь-які фото, а лише знімки пам’яток із заздалегідь складених списків за областями. Отже, жодних селфі й фото сніданку», – написав Назар Токар. Він додав, що у конкурсі взяли участь 537 українців, завантаживши майже 48 тисяч фото. Найбільше світлин завантажили жителі Києва (4782), Хмельниччини (3644) та Чернігівщини (3543). Це найбільший рекорд за усі десять років.

Переможців міжнародного конкурсу планують оголосити у лютому 2021 року. Минулого року у глобальному конкурсі перемогла світлина покинутої церкви у Польщі. А в національному відборі в 2019 році кращою визнали світлину Густинського монастиря.

Нагадаємо, що конкурс під назвою Вікі любить пам’ятки (Wiki Loves Monuments) — це фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50-ти країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна. Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

Більше інформації читайте тут.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *