18 Червня, 2024

Україна покращила позиції у рейтингу боротьби з тероризмом

У Раді Європи позитивно оцінили зусилля України в боротьбі з відмиванням грошей, отриманих протиправним шляхом, включаючи протидію фінансуванню тероризму. Про це пишуть Аспекти, посилаючись на доповідь органу Ради Європи з протидії відмиванню грошей MONEYVAL.

«MONEYVAL відзначає прогрес України у двох ключових сферах: вдосконалення положень законодавства в боротьбі з фінансуванням тероризму; накладення санкцій на фінансові інститути та інші структури, які не виконують вимоги законодавства у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму», — заявили в Раді Європи. Експерти MONEYVAL проаналізували законодавчі, регуляторні, інституційні заходи, які були реалізовані в Україні з метою виправлення наявних раніше недоліків. Завдяки цим позитивним крокам, MONEYVAL зараз перевів Україну у вищий міжнародний рейтинг за цими двома критеріями, зокрема, з країни, «яка частково відповідає», в країну з «високим рівнем відповідності».

У той же час, MONEYVAL не задовольнив запит України поліпшити рейтингові показники за чотирма іншими сферами: фінансові санкції, пов’язані з тероризмом; фінансові санкції, пов’язані з нерозповсюдженням (відмивання грошей) регуляторна база та контроль за професійною діяльністю, не пов’язаної з фінансами; ведення національної статистики у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *