13 Червня, 2024

УКРАЇНА СТАЛА СВІТОВИМ ЛІДЕРОМ ЗА ЗРОСТАННЯМ СЕРЕДНЬОРІЧНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ

За 50-70 років Південь України може перетворитись на пустелю через жорсткий дефіцит водного балансу. Про це заявив директор Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Ромащенко. про це пише українське видання Аграрії Разом.

Україна – лідер у світі за зростанням середньорічної температури – понад 0,6 градуса Цельсія за 10 років. За словами вченого, температура до 2050 року зросте на 2,2-2,5 градуси, до 2100-го – на 3,1-3,3 градуси. “Опади, за виключенням західних регіонів і Півночі, залишаться практично незмінними. Який висновок? Відбуватиметься зростання сумарного випаровування та зменшення річкового стоку”, – зазначив Ромащенко. Він пояснив, що подібні зміни будуть негативно впливати на розвиток сільського господарства.

“Динаміка водного балансу буде змінюватись. Дефіцит вологи у 2050 році становитиме 550-570 мм, у 2100-му – 700 мм. Фактично, це – пустеля. У 2100 році до 60% території України буде із жорстким дефіцитом водного балансу для ведення сільського господарства. Уже зараз зросло сумарне випаровування, яке обумовило процес зневоднення території України”, – наголосив науковець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *