Українець запустив перше виробництво паперу з опалого листя

Українець запустив перше виробництво паперу з опалого листя

Українець Валентин Фречка випустив перші 1,5 тонни промислового паперу, виготовленого з опалого листя. Тепер матеріал перетворять на пакети, посуд та картон. Про це винахідник написав у своєму Facebook.

Технологія передбачає подрібнення і очищення опалого листя. Після цього сировину варять в гігантських чанах, а згодом – видаляють вологу з отриманої маси. В результаті листя розтягується і перетворюється на гладкий папір. У процесі переробки сировину нагрівають тільки до 40 градусів, а значить, жодна шкідлива речовина в повітря не випаровується.

Автор технології RE-leaf Paper розповів, що ідея переробляти листя у нього з’явилася ще в шкільні роки. Однак при її реалізації він зіткнувся з низкою проблем, зокрема, з відсутністю виробничих потужностей, які б дозволяли переробляти листя на волокно в промислових масштабах.

“Але ми це зробили, і нашою вершиною на складному шляху стало виробництво першого промислового тоннажу паперу на основі опалого листя, який нарешті має необхідні механічні характеристики і відповідає висунутим вимогам”, – написав Фречка.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.