13 Червня, 2024

Українка стане першою в історії жінкою-диригентом на престижному Байройтському фестивалі в Німеччині

Українка Оксана Линів стане першою жінкою-диригентом за більш ніж столітню історію престижного Байройтського фестивалю класичної музики в Німеччині. Про це повідомила сама диригент на своїй сторінці у Фейсбук.

“Немає слів, щоб пояснити, що я зараз відчуваю – нарешті офіційно оголошено – мій дебют, як першої жінки-диригента на Вагнерівському фестивалі в Байройті з прем’єрою “Летючого Голландця” в наступному 2021 році”, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що Байройтський фестиваль – щорічний літній фестиваль, на якому виконують музичні драми Ріхарда Вагнера. Це один з найпрестижніших фестивалів класичної музики. Заснований самим композитором. Цікаво, що з 1876 року до цього часу 92 чоловіків поставили опери Ріхарда Вагнера на Байройтському фестивалі, а цьогоріч вперше в післявоєнній історії скасували через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, що Оксана Ярославівна Линів – українська диригентка, яка стала першою в історії жінкою-головним диригентом Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *