18 Червня, 2024

Українські IT-фахівці очолили світовий рейтинг

Команда українських IT-фахівців зі столичного університету КПІ посіла перше місце в світовому рейтингу «білих» хакерів, пише  LB.ua.

Команда КПІ ім. Ігоря Сікорського dcua визнана кращою серед понад 12 тисяч команд «білих» хакерів всього світу в рейтингу CTFtime в 2016 році. «Рейтинг складається за результатами участі команд у численних змаганнях в області інформаційної безпеки і є чи не найпрестижнішим в світі», – йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті університету.

588e2855249a7Відзначається, що нижче за українську команду в рейтингу розташувалися тисячі команд, що представляють відомі університети і великі компанії США та інших країн. Сам рейтинг складається з суми балів, які команда набрала в міжнародних змаганнях протягом року. У 2016 році до нього були віднесені результати майже 70 змагань, які проводилися очно або в режимі он-лайн.

Нагадаємо, що команда dcua створена в 2012 році. До її складу входять науковці, студенти, аспіранти і випускники КПІ. «Білими», або «етичними» хакерами зазвичай називають фахівців, здатних визначити, наскільки захищеною є система від зовнішніх атак і кіберзлочинців, і вибудувати її ефективний захист. Щоправда, самі фахівці віддають перевагу терміну «дослідники в області інформаційної безпеки» (security researchers), оскільки їх завданням є не злом комп’ютерних систем і мереж, а дослідження нових технологій, відзначається в повідомленні.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *