Українські вчені розробили систему моніторингу пожеж

Українські вчені розробили систему моніторингу пожеж

В Українському гідрометеорологічному інституті ГСЧС та НАН України створили унікальну систему, яка буде автоматично прослідковувати викиди тепла в повітря та виявляти потенційно небезпечні пожежі на території України. Про це повідомляє прес-служба Національної академії наук України.

Створена система моніторингу пожеж працюватиме на базі даних, зібраних супутниками Землі, що розташовані на геостаціонарній орбіті.

Автоматизована система може виявляти та класифікувати тип пожежі, ідентифікувати ризик небезпечних лісових та інших типів пожеж. Система класифікує виявлені викиди тепла в повітря за наступними критеріями як час фіксації викидів тепла супутниками, матеріал горіння, сумарна потужність випромінювання тепла в напрямку супутника, населений пункт, найближчий до центру пожежі.

Отриману інформацію система відображає в картографічному вигляді, формуючи карту викидів тепла на дослідженій ділянці. Оперативні повідомлення передаються фахівцям ДСНС України. Для їхнього перегляду можна використовувати будь-який гаджет, у тому числі смартфон.

Варто зазначити, що для розроблення системи моніторингу (крім картографічного блоку) використано середовище розроблення і мова програмування Python, остання сучасна версія інтерпретатора 3.9.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.