12 Червня, 2024

Український фільм увійшов до конкурсної програми Венеціанського кінофестивалю

Фільм української сценаристки, драматурга і режисерки Наталії Ворожбит «Погані дороги» відібрали до участі в конкурсній програмі 77 Міжнародного венеціанського кінофестивалю. Стрічка потрапила у програму “Тиждень критики”(Settimana Internazionale della Critica). Про це пише NV UA

Цього року до програми увійшли дев’ять дебютних фільмів, створених режисерами зі всього світу. «Це авторська рефлексія на десятки інтерв’ю і свідчень людей, зібраних мною в регіоні військового конфлікту. Я взяла цілком реальні ситуації, в яких людина в екстремальних умовах здатна проявити свої як найкращі, так і найгірші якості. Участь у Венеціанському кінофестивалі для мене – величезний стимул продовжувати знімати кіно, адже до цього моменту я сумнівалася, чи не пізно я взялася за режисуру», – зазначила Ворожбит.

Цікаво те, що Ідея майбутньої картини взяла початок зі створення однойменної театральної п’єси, яку Ворожбит написала на замовлення лондонського театру Royal Court. Прем’єра вистави з успіхом пройшла в жовтні 2017 року, також її ставили і досі грають у Києві. Потім автор написала кіносценарій «Погані дороги», а в 2019 році проект виграв грант Українського культурного фонду.

Нагадаємо, що цьогоріч Венеціанський кінофестиваль пройде з 2-12 вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *