23 Червня, 2024

Український художник в США виготовляє порцелянові букети для VIP-персон

Українець Володимир Каневський створює рослини, які цілий рік цвітуть на престижних виставках і в будинках знаменитостей, пише Forum Daily.

Порцелянові квіти майстра продаються у флагманському магазині Dior в Парижі, його букети прикрашають вітрини декількох магазинів у Нью-Йорку.  Нещодавно, перша леді США Меланія Трамп презентувала дружині глави японського уряду акі Абе порцеляновий букет, створений руками українця, який живе і працює в США. Vladimir_Kanevsky_Rose_in_Bloom_1

Нев’янучі квіти українського іммігранта сьогодні знаходяться в приватних колекціях багатьох знаменитостей: в колекції нащадків Жаклін Кеннеді, Марти Стюарт, Томмі Хилфігера, Оскара де ла Ренти, Валентино, принцеси Глорії фон Турн.  Звісно, його роботи коштують недешево – від декількох десятків тисяч доларів до $ 100 тисяч. Найдорожча робота коштує близько $ 250 тисяч – це велика композиція з різних квітів в старовинній вазі.

Видання пише, що майстер народився в українському місті Харків. Там він закінчив архітектурний факультет Харківського будівельного інституту і мав великі плани в архітектурному будівництві своєї країни. Однак в 70-і роки йому довелося виїхати до Росії для кращої роботи,  яку він знайшов в Архітектурному музеї. “Ліпленням по кераміці я захопився при оформленні вітрин одного з магазинів, – згадує Володимир. – Але я не побачив в цьому свого майбутнього. Тому в 1989 році, я вирішив емігрувати в Америку. Мені було тоді майже 40 років. Самі розумієте, що в цьому віці досить складно почати нове життя, тому я добре знаю, що таке депресія і ностальгія. Спочатку я кілька років вивчав базову англійську, але тепер я громадянин США і дуже цим пишаюся».

Процес адаптації був нелегким, але вже тоді Володимир знав, чим займатиметься за океаном, тому що перше, що він зробив, заробивши невеликі гроші – купив піч для випалювання кераміки. vladimir7Це і стало відправною точкою для того, щоб через кілька років заснувати свою власну майстерню. Цікаво те, що першою роботою майстра стала супниця в стилі 18-го століття. Потім він виготовив цілий сервіз, стилізований під овочі, виконаний на замовлення для всесвітньовідомого дизайнера інтер’єру Ховарда Слаткін.

Перші квіти Володимир створив кілька років тому. Процес був дуже складним, тому що довелося розробляти різні прийоми для кожної нової рослини. “До того як квітка “виросте” в майстерні, я вивчаю її в реальності, – розповідає Forum Daily Каневський. – Зараз я часто висаджую квіти в саду, біля будинку. Я вивчаю ту чи іншу рослину, після цього фотографую і сканую її на комп’ютері”. Володимир зізнається, що захоплення квітами –  не випадковість. «Будучи школярем, я завжди приносив додому п’ятірки з біології, – згадує майстер. – Мені було цікаво розглядати будову того чи іншого живого рослини, адже у кожного з них є свої структурні особливості. Я люблю рослини. Мені подобається аналізувати їх структуру, але найцікавіше –  це те, що я намагаюся зробити, щось схоже на створення архітектури або скульптури. Це саме два моїх попередніх заняття, в яких поєднуються технології, структура, масштаб, історія, наука та мистецтво». 5d660f380d18bd16cfe557d1b15d39be

Усі квіти скульптора унікальні і знайти дві однакові – просто нереально. Також, майстер зізнається, що часто вигадує рослини. Приміром, перша його квітка була синя гвоздика. Сьогодні Володимир Каневський співпрацює з Оскаром де ла Рента, який запропонував йому зробити спільну лінію ювелірних виробів. До речі, саме він при  при першій зустрічі з майстром купив у нього відразу 8 мальв. «Чесно кажучи, я навіть не знав, що ці квіти ростуть в Україні, – зізнається Володимир. – У США їх називають «холліхок», і вони дуже модні в американській культурі”.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *