12 Червня, 2024

Український лікар-інфекціоніст пояснив чому деякі люди не хворіють на COVID-19

Лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський дав відповідь на запитання, чому деякі люди взагалі не хворіють на COVID-19.

Він заявив, що у тих людей, які в контакті з іншими інфікованими на коронавірус, не хворіють лише через те, що у них вірус не встигає розвинутись, бо його знищують потужні механізми дії Т-клітинного захисту. Про це він розповів ТСН.

“Дійсно, я постійно бачу такі випадки, коли під час дуже близького контакту, у сімейному колі, наприклад, хворіють не всі. Чесно, це не дуже зрозуміло, адже COVID-19 позиціонується як виключно нове захворювання, до якого немає імунітету. Очевидно, що це не так. І також очевидно, що сила клітинного імунітету набагато потужніша і ефективніша за гуморальну відповідь. Простими словами – вірус навіть не встигає щось зробити в організмі людини, як його знищують потужні механізми дії Т-клітинного захисту”, – каже лікар.

Дубровський зазначив, що дуже цікава ситуація зараз спостерігається на самій передовій: лікарі-інфекціоністи, бригади швидкої допомоги, лабораторні працівники приватних діагностичних центрів майже не хворіють. “Ті, хто якимось дивом не заразились на самому початку епідемії, зараз спокійно працюють. Як вони отримали такий імунітет? В інфектології це називається нестерильний імунітет  – тобто маленькі дози вірусу зробили щось на кшталт щеплення. На мою думку, це все пояснює”, – припускає лікар.

Інфекціоніст розповідає, що персонал лікарень постійно контактує з величезною кількістю хворих, концентрація вірусних частинок у повітрі просто шалена – але нічого не відбувається. права не тільки в захисті. Рано чи пізно медики все одно роблять помилки – чи беруть телефон зі столу та одразу до обличчя, чи не встигають одягнутись, як хворий вже зайшов у приміщення і щось питає. А скільки ми бачили бригад швидкої допомоги, які привозили хворих з підозрою на інші захворювання, а виявився потім COVID-19! І бригади були без захисту… Але це дискусійне питання, треба більше спостережень та досліджень”, – зазначає він.

Лікар додав, що “ясно – не всі перехворіють у яскравій формі. У багатьох вже сформувався імунітет”.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *