12 Червня, 2024

Українці найбільше довіряють ЗСУ та церкві

Громадяни України найбільше довіряють Збройним силам (65%), церкві та волонтерським організаціям (по 63%). Натомість президенту Володимиру Зеленському довіряють лише 44% опитаних. Про це свідчать результати дослідження Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва».

Окрім того, понад половина українців довіряють Державній службі з надзвичайних ситуацій, добровольчим батальйонам (по 53%), прикордонникам (52%) та українським медіа (50%). Що ж до інших інституцій, то там довіра менша, оскільки спостерігається тенденція зниження довіри до держорганів. Так, у грудні 2019 Верховній Раді не довіряли 54% українців, а у липні 2020 — 75%, Кабміну — 51,5% та 72% відповідно. Цікаво, що за ці місяці недовіра зросла й до Зеленського, хоч і не так сильно, з 31% до 49%.

Також, цікаві цифри наводяться щодо судових систем. Так, 77,5% українців загалом не довіряють судовій системі, Верховному Суду — 69%, а місцевим — 67,5. Прокуратурі теж не довіряють понад 70% українців, це стосується і Національного антикорупційному бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Антикорсуду та Нацагентства з питань запобігання корупції. Що ж стосується правоохоронних органів, то 70% опитаних незадоволені роботою незмінного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Зазначимо, що опитування проводили серед 2022 респондентів протягом 3-9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *