18 Червня, 2024

Українці штату Техас привітали Україну з Днем Незалежності, презентувавши Етнокалендар-2021

Сьогодні, до дня 29-ї річниці Незалежності України, в м. Сан Антоніо, штат Техас відбулася офіційна онлайн-презентація українського Етнокалендаря на 2021 рік.

Це є дебютний проект неприбуткової Техаської організації Ukrainian San Antonio, в рамках якого в кінці червня 2020-го року були проведені студійні фотосесії. Представники місцевої української діаспори позували в стародавніх автентичних строях різних регіонів України кінця 19-го – початку 20-го століття.

Серед учасників проекту і офіцер Державної Прикордонної Служби України, учасник бойових дій на сході країни, кавалер Ордену за Мужність 3-го ступеню та відзнаки Міністерства Оборони України “Знак Пошани” Максим Схаб’юк з нареченою Іриною Хомік. Кращі світлини увійшли до складу етнокалендаря.

“Метою проєкту було відтворити живі образи українців дорадянського періоду. Ми прагнули  показати світові красу та різноманіття нашого національного вбрання залежно від того чи іншого етнографічного регіону. Проект покликаний нагадати  минуле наших славетних бабусь та дідусів, продемонструвати наш культурний код та не дати молодому поколінню українців, народжених в діаспорі, розчинитися у всесвіті, втративши своє коріння і приналежність. А навпаки, знати та шанувати свою культурну спадщину, свій бренд.” – говорить Олена Гарсія, президент Ukrainian San Antonio nonprofit organization, одна з організаторів проекту.

Цікаво, що усі елементи одягу, головні убори, взуття, окремі натільні прикраси та предмети побуту, задіяні в проекті, є оригінальними та належать до приватної колекції Natalia Sturgill.

Всю інформацію стосовно придбання Етнокалендаря 2021 можна буде знайти на офіційному сайті Ukrainian San Antonio: www.ukrainiansanantonio.com або на офіційній Фейсбук сторінці організаціі: UkrainianSanAntoniononprofitorg.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *