Генсек ООН: 90% українців можуть опинитися за межею бідності

Генсек ООН: 90% українців можуть опинитися за межею бідності

Оскільки загарбницькі кремлівські війська продовжують руйнувати українські села та міста без жодних ознак зупинки, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш нагадав, що мільйони людей були вимушено переміщені через агресію Росії в Україні, яка також забрала тисячі життів. Про це пише Republic World.

Він також підкреслив, що мільйони українців втратили роботу, а 90% населення перебуває під загрозою зубожіння. Голова ООН заявив, що знадобляться роки, щоб відновити пошкодження та руйнування, яких зазнали будинки, школи, лікарні та інша важлива інфраструктура.

Генеральний секретар ООН Гутерріш заявив про це під час конференції з відновлення України, яка проходить у Лугано, Швейцарія.

Голова ООН також повідомив, що майже 9 мільйонів людей отримали життєво важливу допомогу завдяки тісній співпраці ООН з українським урядом, понад 300 місцевими партнерами з громадянського суспільства, а також міжнародними неурядовими організаціями. У найближчі місяці допомога ООН прагнутиме охопити ще мільйони людей, додав він.

На додаток до цього, Гутерріш заявив, що вони співпрацюють з українським урядом у боротьбі зі скритою загрозою, яку представляють наземні міни, касетні бомби та боєприпаси, що не розірвалися. Крім того, за словами голови, вони закладають основу для оновлення та утримання критичної інфраструктури.

«Це довгий шлях, але починати його потрібно зараз», – уточнив він.

За словами Гутерріша, російський напад, який триває, вже призвів до тисяч смертей, значної матеріальної шкоди та переміщення мільйонів українців. Крім того, конфлікт загострив «тривимірну» глобальну кризу – економічну, енергетичну та продовольчу.

ООН націлена на допомогу Україні в порятунку життів, зміцненні гуманітарних операцій, просуванні стратегії відновлення та розвитку, а також забезпеченні досягнутого прогресу на шляху до Цілей сталого розвитку.

«Це наш спільний обов’язок. Давайте разом підтримувати народ України в ці темні дні — і будувати нове», — додав Гутерріш.