UNICEF: дві третини українських дітей вимушено залишили свій дім

UNICEF: дві третини українських дітей вимушено залишили свій дім

Афшан Хан, регіональний директор ЮНІСЕФ з Європи та Центральної Азії, провела тиждень в Україні, зустрічаючись з дітьми та сім’ями, які постраждали від війни. Її звіт опублікували на сайті UNICEF.

«Цифри приголомшливі, і лише ростуть. Майже дві третини дітей в Україні є переміщеними особами – чи всередині країни, чи тими, хто втік через кордон як біженці. Діти, змушені покинути домівки, друзів, іграшки та цінні речі, членів сім’ї стикаються з невизначеністю у майбутньому. Ця нестабільність позбавляє дітей їхнього майбутнього – травми та страх можуть мати тривалий вплив на фізичне та психічне здоров’я дітей», – зазначила Хан.

За останніми даними, щонайменше 277 дітей в Україні загинули, ще 456 отримали поранення, в основному через використання вибухівки в населених пунктах. Хан зазначила, що це вбиває і калічить дітей і не дозволяє їм повернутися до будь-якого нормального життя в містах, які є їхніми домівками. Також Росія виконала щонайменше 256 нападів на заклади охорони здоров’я та кожна шоста з підтримуваних ЮНІСЕФ «безпечних шкіл» на сході країни була пошкоджена або зруйнована.

Хан додала, що щонайменше 1,4 мільйона людей на сході не мають доступу до водопостачання – як дорослі, так і діти. Вона назвала війну в України кризою прав дитини та сім’ї.

На сьогодні ЮНІСЕФ охопив понад 2 мільйони людей медичними засобами та доступом до безпечної питної води. Понад 600 000 дітей та осіб, які доглядають за ними, отримали психічну та психосоціальну підтримку, а понад 180 000 дітей були залучені до формального навчання та навчання в громаді.

Ремонт шкіл є пріоритетом для ЮНІСЕФ та уряду, щоб діти могли повернутися до безпечного змішаного навчання у вересні, пише фахівчиня. Вона подякувала підтримці урядів, компаній та окремих осіб, завдяки яким організація продовжує роботу.

«Зрештою, незважаючи на важливість цієї роботи, дітям потрібен мир», – написала Хан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *