У зв’язку з воєнними діями в Україні та супутніми гуманітарними викликами, Сполучені Штати Америки продовжують підтримувати українських громадян через різноманітні візові та гуманітарні програми, зокрема Uniting for Ukraine. Ці ініціативи мають на меті забезпечити українцям можливість тимчасового або постійного проживання у США. Розглянемо поточні опції, доступні для громадян України, а також альтернативні варіанти отримання дозволу на в’їзд до США.
Програма Uniting for Ukraine
Програма Uniting for Ukraine, ініційована Департаментом внутрішньої безпеки США, надає можливість переміщеним українцям та їхнім найближчим родичам отримати тимчасовий дозвіл на перебування в США до двох років. Наразі термін можна продовжувати. Для участі у програмі потрібен спонсор у США, який готовий надати фінансову підтримку на час перебування.
Нагадаємо, що на UA Diaspora є спеціальна рубрика Uniting for Ukraine: у ній ви знайдете корисну інформацію щодо програми.
Неімміграційні візи
Неімміграційні візи призначені для короткочасного перебування у США і не є засобом для імміграції чи переселення. Заявники повинні підтвердити намір повернутися до місця постійного проживання після завершення візиту. Посольство США в Києві надає обмежені послуги щодо неімміграційних віз, тому громадяни можуть звертатися до інших посольств та консульств за межами України, де доступні призначення для інтерв’ю.
Імміграційні візи
Імміграційні візи призначені для тих, хто планує постійне проживання або роботу у США. У більшості випадків необхідно подання петиції родичем або роботодавцем через Службу громадянства та імміграції США (USCIS). З жовтня 2024 року відновлюється обробка імміграційних та віз наречених для громадян та резидентів України у посольстві США в Києві. Призначення для інтерв’ю у Франкфурті залишаються дійсними.
Гуманітарний пароль
Гуманітарний пароль дозволяє тимчасове перебування у США для осіб, які не мають можливості отримати візу, але мають термінові гуманітарні потреби або відповідають значним громадським інтересам.
Статус біженця
Українці не повинні подавати заявки на візи для отримання статусу біженця у США. Замість цього, вони можуть звертатися до місцевих органів або Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Інформація про організації, які можуть надати додаткову допомогу, доступна на вебсайтах UNHCR та USAID.
Відмова за програмою Uniting for Ukraine:
чому це може статися і що робити