Тисячам українців дозволили в’їхати до США за системою Uniting for Ukraine

Тисячам українців дозволили в’їхати до США за системою Uniting for Ukraine

Департамент внутрішньої безпеки дозволив майже 6 тисячам українців в’їхати до США через систему онлайн-заявки, яка дозволяє їм отримати законний дозвіл летіти в аеропорти США, а потім залишатися з американцями, які погодилися їх спонсорувати. Про це пише NBC News.

Інтернет-портал, відомий як Uniting for Ukraine, запрацював 25 квітня в рамках заявленої президентом Джо Байдена цілі – доставити у країну 100 000 людей, які рятуються від смертоносного вторгнення Росії.

Запуск сайту означав закриття популярного, але небезпечного та незаконного маршруту, яким багато українців пройшли через кордон США та Мексики. Після в’їзду в Мексику їх перевозили з таборів у Тіхуані до Каліфорнії. Після 25 квітня співробітники прикордонної служби США почали повертати назад українців, які намагалися перетнути південний кордон.

Тоді Uniting for Ukraine став єдиним життєздатним шляхом для українців потрапити до США. Тривала паперова тяганина, а іноді й незрозумілі вимоги виявилися обтяжливими для багатьох, стверджують організації з прав біженців та деякі американці-українці, які намагаються спонсорувати членів своїх сімей.

Деякі з вимог включали доведення готівкової вартості активів, які все ще знаходяться в Україні, надання записів про щеплення з дитинства та прохання надати банківські довідки американських спонсорів, щоб підтвердити, що вони можуть підтримати українців, яким сподівалися допомогти.

У своїй заяві DHS зазначив, що отримав понад 19 000 заявок від спонсорів із США. Деякі сподіваються спонсорувати кількох українців, наприклад сім’ї.

Зазначається, що ретельний процес перевірки має на меті перевіряти «громадян України та їхніх прихильників у США, щоб виявляти та відстежувати осіб, які можуть становити загрозу для американської громадськості, захистити від експлуатації та зловживань, а також переконатися, що прихильники спроможні фінансово забезпечити тих осіб, яким вони погодилися допомогти».

Leave a Reply

Your email address will not be published.