13 Липня, 2024

Уперше в історії український гонщик візьме участь в італійській Формулі-4

Спортивний директор Williams Racing Свен Смітс підтвердив Feeder Series, що Олександр Бондарев, член академії водіїв команди, візьме участь у двох фінальних раундах Італійської Формули-4 цього року, перед повноцінним сезоном у Формулі-4 у 2025 році.

Уперше в історії український гонщик візьме участь в італійській Формулі-4

Бондарев, якому виповнилося 15 років у квітні, став першим українським гонщиком в історії, який підписав контракт із командою Формули-1, приєднавшись до академії Williams у вересні 2023 року. Наразі він змагається в OK-картингу з командою Prema та посідає 18-те місце серед 82 учасників у загальному заліку Чемпіонату Європи з картингу FIA на половині сезону.

Виступаючи на подкасті Feeder Series, Смітс, який керує Академією водіїв Williams Racing, пояснив, як виглядатиме найближче майбутнє Бондарева.

«Він візьме участь у двох останніх перегонах Чемпіонату Італії з Формули-4, а потім готуватиметься, щоб взяти участь у Формулі-4 ОАЕ у січні [та] лютому перед початком перегонів в Італійській Формулі-4 наступного року». Формула-4 ОАЕ буде перейменована на Формулу-4 Близького Сходу у 2025 році.

Це означає, що Бондарев дебютує в одномісних автомобілях на трасі Circuit de Barcelona-Catalunya у шостому раунді Італійської Формули-4, який відбудеться 27–29 вересня, а потім братиме участь у фіналі сезону в Монці через чотири тижні. Перехід до Prema обговорювався ще з кінця минулого року.

Його дебют у Формулі-4 відбудеться після Чемпіонату світу з картингу FIA, який пройде 12–15 вересня на картинговій трасі PF International в Англії. Ця подія, ймовірно, стане його останньою у старшому картингу.

Уперше в історії український гонщик візьме участь в італійській Формулі-4