10 Травня, 2025

На 30% швидше: Сполучені Штати прискорили постачання зброї в Україну

Логісти відточують техніку, яку було винайдено за часів «холодної війни», щоб тоді утримати Радянський Союз від захоплення Європи, пише Defense One.

На 30% швидше: Сполучені Штати прискорили постачання зброї в Україну

Українські солдати отримують свою зброю та боєприпаси швидше, ніж будь-коли, завдяки роботі головного постачальника масових вантажів уряду Сполучених Штатів: американській армії. Базований у Європі підрозділ, який відповідає за доставку зброї в Україну, прискорив поставки на 30 відсотків порівняно з початком повномасштабного вторгнення Росії минулого року, заявив речник 21-го командування оперативного забезпечення армії США.

«Ми точно навчилися бути більш ефективними з нашим транспортом», — сказав речник.

Він пояснив ці покращення збільшенням досвіду та покращеною здатністю прогнозувати операції. Прискорення відбувається, коли армія США заново вивчає прийоми часів «холодної війни» для швидкого переміщення солдатів і техніки через 3000 морських миль, які відокремлюють США від їхніх європейських союзників.

США вперше почали використовувати навички, необхідні для прискорення переміщення військ і зброї через Атлантику, у 2019 році, коли розпочали щорічні навчання DEFENDER-Europe. Під час навчань тисячі військових перекидаються зі США в Європу, що є відлунням бойових ігор REFORGER, які готували сили НАТО до перемоги над радянським вторгненням у Західну Німеччину.

На 30% швидше: Сполучені Штати прискорили постачання зброї в Україну

Зусилля США допомогти Україні починалися як відносно невеликі. У грудні 2021 року США дозволили надати Україні 200 мільйонів доларів військової допомоги через побоювання, що Росія вторгнеться. Але відтоді потік зброї в Україну зріс у геометричній прогресії. Станом на 21 травня США відправили або пообіцяли відправити в Україну обладнання та озброєння на суму 38 мільярдів доларів, більшість із яких зі складів держави.

Збройні сили США також збільшили свою присутність у Європі на 20 000, довівши загальну чисельність військовослужбовців США на континенті до 100 000.