Посольство США в Україні відновило роботу та готується зустрічати нового Посла

Посольство США в Україні відновило роботу та готується зустрічати нового Посла

Через три місяці після того, як США призупинили роботу американського посольства в Києві в Україні, Держдепартамент оголосив, що воно відновлює роботу. Про це пише Fox News. Також було затверджено кандидатуру посла.

У заяві, опублікованій в середу, держсекретар Ентоні Блінкен сказав, що, незважаючи на те, що персонал посольства виїхав за кілька днів до вторгнення Росії в Україну, це не вплинуло на підтримку американцями народу України. Він сказав, що коли посольство тимчасово закрилося, США «обіцяли продовжувати нашу допомогу» та працювати над тим, щоб зрештою знову відкритися.

«Тепер цей день настав, — сказав Блінкен. — Сьогодні ми офіційно відновлюємо роботу в посольстві США в Києві. Український народ за нашої безпекової допомоги захистив свою Батьківщину перед безсовісними вторгненнями Росії, і, як наслідок, зоряно-смугастий прапор знову майорить над посольством».

Блінкен сказав, що з відновленням роботи посольства США «запропонували додаткові заходи для підвищення безпеки наших колег» і «посилили наші заходи безпеки та протоколи».

Держсекретар дав зрозуміти, що це не констатація якоїсь перемоги.

«Війна триває. Російські сили щодня завдають смерті та руйнувань на українській землі», – сказав він, згадуючи мільйони українців, які втратили свої домівки та членів сімей.

«З цілеспрямованістю ми підтверджуємо нашу відданість народу та уряду України та з нетерпінням чекаємо виконання нашої місії від Посольства США в Києві», – сказав він.

Варто зазначити, що Сенат США у середу ввечері одноголосно затвердив кар’єрного офіцера дипломатичної служби Бріджіт Брінк на посаді посла США в Україні, поклавши край трирічному відрізку Вашингтона без затвердженого Сенатом посла у Києві, пише Politico. Що відомо про Брінк, читайте у нашому матеріалі.