Палата представників США схвалила допомогу Україні на понад $40 млрд

Палата представників США схвалила допомогу Україні на понад $40 млрд

У вівторок Палата представників Конгресу США схвалила допомогу Україні на понад 40 мільярдів доларів, оскільки Конгрес намагається забезпечити надходження військової допомоги та посилити уряд у Києві, який бореться з російським вторгненням, пише Voanews.

Палата представників прийняла законопроект про витрати України 368 голосами проти 57, причому кожен голос «проти» був від республіканців. Тепер цей проект направляється до Сенату, який, як очікується, буде діяти швидко.

Два тижні тому президент Джо Байден попросив Конгрес схвалити додаткові 33 мільярди доларів допомоги Україні, але законодавці вирішили збільшити військове та гуманітарне фінансування. Байден закликав Конгрес діяти швидко, щоб він міг підписати законопроект до того, як існуюча оборонна допомога для України закінчиться пізніше в травні.

Деякі республіканці виступили проти законопроекту, критикуючи демократів за те, що вони занадто швидкі, щоб відправити занадто багато доларів платників податків США за кордон.

Оксана Маркарова, посол України в США, звернулася за допомогою до сенаторів-демократів і республіканців на їхніх щотижневих партійних обідах у вівторок. Сенатор-республіканець Роб Портман, член Комітету Сенату із закордонних справ і лідер фракції Сенату в Україні, сказав, що очікує достатньої підтримки республіканців, щоб законопроект пройшов через Сенат.

Пакет включає 6 мільярдів доларів на допомогу в безпеці, включаючи навчання, обладнання, зброю та підтримку; 8,7 млрд доларів на поповнення запасів американського обладнання, надісланого в Україну, і 3,9 млрд доларів на операції Європейського командування.

Крім того, законодавство дозволяє отримати додаткові 11 мільярдів доларів у Президентського органу вилучення коштів, тобто президент матиме змогу дозволяти передачу статей і послуг з акцій США без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію. Байден просив 5 мільярдів доларів.

Пакет також уповноважує виділити 4 мільярди доларів на іноземне військове фінансування для підтримки України та інших країн, які постраждали від кризи.

Новий пакет допомоги також включає гуманітарну допомогу – 5 мільярдів доларів для вирішення проблем продовольчої безпеки в усьому світі через конфлікт і майже 9 мільярдів доларів для фонду економічної підтримки України.

Leave a Reply

Your email address will not be published.