Генеральний прокурор США неоголошено відвідав Україну

Генеральний прокурор США неоголошено відвідав Україну

Генеральний прокурор Меррік Гарленд у вівторок неоголошено відвідав Україну для зустрічі з Генпрокурором Іриною Венедіктовою, щоб обговорити поточні зусилля з виявлення та затримання підозрюваних у військових злочинах, пише USA Today.

Гарленд, який в’їхав у країну з польського кордону, підтвердив постійну допомогу США та оголосив про створення групи з відповідальності за військові злочини в Департаменті юстиції для надання юридичних консультацій та експертизи зі збору доказів та судової експертизи.

Гарленд сказав, що спецпідрозділ очолюватиме Елі Розенбаум, який раніше керував Управлінням спеціальних розслідувань (OSI) департаменту та був головним чином відповідальним за виявлення, денатуралізацію та депортацію нацистських військових злочинців. Прокурора США також буде призначено, щоб консультувати українських посадовців у боротьбі з клептократією, корупцією та відмиванням грошей.

На початку цього року генеральний прокурор пообіцяв надати американську підтримку міжнародній кампанії з притягнення військових злочинців до відповідальності за звірства, задокументовані українською владою.

«Для військових злочинців немає схованки, — сказав Гарленд. — Працюючи разом із нашими внутрішніми та міжнародними партнерами, Департамент юстиції буде невпинно намагатися притягнути до відповідальності кожну особу, причетну до скоєння військових злочинів, катувань та інших тяжких порушень під час неспровокованої війни в Україні».

Венедіктова повідомила, що її офіс документує та каталогізує докази підозрюваних умисних бомбардувань цивільних будівель, лікарень та іншої інфраструктури російськими льотчиками, а також братських поховань, повідомлення про стрілянину мирних жителів з близької відстані зі зв’язаними руками, тіла з ознаками тортур і жорстокі розповіді про зґвалтування та інші форми насильства.

Leave a Reply

Your email address will not be published.