“Неймовірно важко”: американці розповіли про складнощі спонсорування українців

“Неймовірно важко”: американці розповіли про складнощі спонсорування українців

Коли Ройя і Тоні Тайсони побачили в інтернеті фото українських сімей, які тікають з батьківщини, пара подивилася навколо свого будинку з трьома спальнями в Тампі, штат Флорида, і зрозуміла, що треба щось робити, розповідає NBC News.

Після дослідження в Інтернеті Тайсони натрапили на веб-сайт Spring of Life, української церкви, що розташована в Сакраменто, яка об’єднує сотні українських сімей з американцями. Так до Тайсонів приїхали Юлія та Сергій з двома дітьми 11 та 3 років. За 10 хвилин їзди від Тайсонів ще одна родина, Джон і Ліза Монако, вирішили відкрити другий поверх свого будинку для української родини. Церква з Сакраменто поєднала їх з Машею та Володимиром та їхніми трьома дітьми 11, 7 та 3 років.

Тайсони та Монако є прикладами того, як незнайомці допомагають незнайомцям. У деяких випадках їхній досвід виявився складнішим, ніж багато хто очікував. З одного боку, американські приймаючі сім’ї кажуть, що вони отримали винагороди: дитячий сміх у будинку, вечеря на багатьох людей, спілкування та дім, який є наповненим людьми. З іншого боку, є гора паперової роботи.

«Це непростий процес, — сказала Ройя Тайсон про досвід допомоги. — Це було неймовірно важко. У багатьох випадках ви не можете отримати один документ, якщо у вас немає інших документів, тож це була заковика номер двадцять два».

Як каже Кріс Джордж, виконавчий директор агентства з переселення біженців у Коннектикуті, на окремих американських спонсорів і сімей, які приймають українців, покладається значний тягар, оскільки їм бракує ресурсів організацій допомоги, до яких зазвичай звертається уряд США для переселення біженців.

«Нинішня система чинить занадто великий тиск на спонсорів, — сказав Джордж. — Вони охоче приймають тиск, але вони не знають, на що йдуть. Це забирає дуже багато часу, усі ці необхідні завдання, як-от зарахування дітей до школи, пошук медичної допомоги, допомога комусь знайти роботу, допомога інтегруватися в громаду».

Окрім державних посвідчень, українцям, які приїжджають до США, потрібна допомога в отриманні водійських прав, подачі документів на робочу візу, пошуку доступного житла, пошуку шкіл для дітей та проходження медичних іспитів. Джордж сподівається, що програма Uniting for Ukraine запровадить програму орієнтації та навчання в найближчі тижні, щоб допомогти біженцям та приймаючим сім’ям легше орієнтуватися в процесі переселення.

Американські сім’ї ж, які прийняли українців, ставляться до них дуже тепло. Колись незнайомці, яких вони тепер називають родиною, — кажуть, яким би складним часом процес переселення не був, вони щасливі, що відкрили свої домівки та свої серця.

«Тепер я вважаю Юлію дочкою», – сказала Ройя Тайсон.

«Це справді подарунок, — погодився Джон Монако. — Вони перебувають у безпечному домі, і ми відчуваємо, що робимо щось у тому, що я вважаю світовою війною добра зі злом. Ми відчуваємо, що ми бабуся й дідусь, а діти й онуки повернулися додому».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *