США, Велика Британія та Канада передадуть артилерію Україні

США, Велика Британія та Канада передадуть артилерію Україні

Лідери Сполучених Штатів, Великої Британії та Канади пообіцяли направити в Україну більше артилерійського озброєння перед обличчям активного нападу Росії на схід країни, пише Reuters.

Президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо перейшли до дій після того, як вони та інші лідери союзників взяли участь у відеодзвінку на тлі того, що російське вторгнення досягло нової фази.

Очікується, що найближчими днями Байден оголосить про ще один пакет військової допомоги для України приблизно такого ж розміру, як той, який було оголошено минулого тижня, повідомили у вівторок кілька джерел, знайомих з цим питанням. Якщо пакет допомоги буде таким великим, як очікувалося, він принесе Україні загальну військову допомогу від США після вторгнення Росії в лютому до понад 3 мільярдів доларів.

На запитання журналістів під час візиту до Нью-Гемпшира, чи планують Сполучені Штати посилати більше артилерії в Україну, Байден відповів, що так.

У Лондоні Джонсон сказав законодавцям: «Це стане артилерійським конфліктом, їм потрібна підтримка більшою кількістю артилерії, це те, що ми їм надамо… на додаток до багатьох інших форм підтримки».

Трюдо сказав, що Канада надішле важку артилерію і пообіцяв пізніше надати більше деталей.

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі повідомила журналістам в ефірі Air Force One, що лідери підтвердили свою прихильність надавати Україні безпекову, економічну та гуманітарну допомогу. Також, за її словами, Сполучені Штати готують черговий раунд санкцій для введення проти Москви.

Серед інших учасників розмови були президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, а також лідери Італії, Японії та Польщі.

Радник президента Франції сказав, що союзники обговорювали, як надати гарантії безпеки Україні після війни, якщо вона не є частиною НАТО та її автоматичного оборонного механізму. Франція висловила готовність надати Україні гарантії безпеки зі свого боку, які більше схожі на положення про оборону, яке зараз має Європейський Союз серед своїх членів, а не на захисний механізм, подібний до статті 5 НАТО, яка запускає автоматичну військову підтримку у разі нападу на члена.

Союзники також обговорювали необхідність переконати країни, що не входять до ЄС і G7, розглядати війну в Україні як проблему, яка стосується миру у всьому світі, а не лише Європи чи Заходу, сказав французький чиновник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *