Законопроект про оборонний бюджет США на 2023 рік передбачає $1 млрд для України

Законопроект про оборонний бюджет США на 2023 рік передбачає $1 млрд для України

У законопроекті про оборонний бюджет Палати представників на 2023 рік передбачено 1 мільярд доларів у рамках Ініціативи сприяння безпеці України, допомогу збільшено на 700 мільйонів доларів, повідомила посол України у США Оксана Маркарова, пише Interfax.

“Згідно із законопроектом, на Ініціативу сприяння безпеці України буде виділено 1 млрд доларів (збільшено на 700 млн доларів!)”, – повідомила Маркарова у Facebook у п’ятницю.

Вона сказала, що законопроект вимагає, щоб Генеральний інспектор контролював використання допомоги Україні, а також вимагає звітувати перед Конгресом кожні шість місяців.

Посол заявила, що законопроект передбачає боротьбу із залежністю від російських енергоносіїв, вимагаючи від усіх основних оперативних баз у європейській зоні командування США ухвалити плани щодо зниження залежності від російських енергоносіїв, і ставить перед Департаментом оборони США завдання припинити використання російських енергоресурсів.

У документі також міститься заклик до щоквартальних брифінгів щодо зусиль із поповнення та відновлення запасів тактичних ракет, наданих Україні США, союзниками та партнерами; він вимагає звітності про російські звірства в Україні, операції, пов’язані з російськими “фільтраційними таборами” та загрози, спричинені глобальною кризою продовольчої безпеки.

За словами Маркарової, законопроект вимагає звітності про зусилля РФ у розширенні своєї присутності та шкідливого впливу в Латинській Америці та Карибському басейні та звіту про розгортання Групи Вагнера в Африці та пов’язану з цим дестабілізацію “крихких” держав, напади на цивільне населення та інші злочини, а також зв’язки з російською державою.

Для того, щоби закон набув чинності, він має бути ухвалений Сенатом і підписаний президентом США. Маркарова сказала, що Сенат зможе погодити це найближчим часом.

Нижня палата Конгресу ухвалила бюджет 329 голосами “за” та 101 “проти”. Окремий варіант оборонного бюджету має бути розглянутий у Сенаті, після чого обидві палати Конгресу мають дійти узгодженого варіанту, який буде надіслано на підпис президенту США Джо Байдену.