США розробляють план з допомоги Україні у деблокаді моря

США розробляють план з допомоги Україні у деблокаді моря

Білий дім працює над тим, щоб передати передові протикорабельні ракети в руки українських бійців та допомогти подолати морську блокаду Росії, пише Reuters.

Україна не приховує, що хоче мати більш розширені можливості від США, крім наявних артилерії, ракет Javelin і Stinger та іншої зброї. У списку Києва, наприклад, є ракети, які можуть відштовхнути російський флот від її чорноморських портів, що дозволить відновити поставки зерна та іншої сільськогосподарської продукції по всьому світу.

Троє американських чиновників і два джерела в Конгресі заявили, що два типи потужних протикорабельних ракет: «Гарпун» виробництва Boeing (BA.N) і Naval Strike Missile від Kongsberg (KOG.OL) і Raytheon Technologies (RTX.N) були в активному розгляді або для прямого постачання в Україну, або через передачу від європейського союзника, який має ракети.

Є кілька проблем, які заважають Україні отримати ракети. По-перше, існує обмежена доступність платформ для запуску «Гарпунів» з берега — за словами кількох чиновників, це технічно складне рішення — оскільки в основному це ракета морського базування.

Двоє американських чиновників заявили, що США працюють над потенційними рішеннями, які включали зняття пускової установки з американського корабля. За оцінками експертів і керівників галузі, обидві ракети коштують близько 1,5 мільйона доларів за один постріл.

Близько 20 кораблів ВМС Росії, включно з підводними човнами, перебувають у Чорноморській зоні операцій, повідомило міністерство оборони Великобританії. Росія вже зазнала втрат на морі, зокрема затонув крейсер «Москва», флагман її Чорноморського флоту.

За словами американських чиновників і джерел у Конгресі, кілька країн готові відправити “Гарпуни” в Україну. Але ніхто не хоче бути першою чи єдиною країною, яка зробить це, побоюючись репресій з боку Росії, якщо корабель буде затоплено з гарпуном із їхнього запасу, сказав третій американський чиновник.

Цей американський чиновник сказав, що одна країна розглядає можливість першою постачати ракету Україні. Як тільки ця «добре укомплектована» країна зобов’язується надсилати “Гарпуни”, інші можуть послідувати, сказав чиновник.

Військово-морська ударна ракета (NSM) може бути запущена з узбережжя України і має дальність дії 250 км. Для роботи також потрібно менше 14 днів навчання.