США готові щомісячно надавати Україні $1,5 млрд, але того ж очікують від ЄС

США готові щомісячно надавати Україні $1,5 млрд, але того ж очікують від ЄС

За словами людей, яким відома ситуація, США готові підтримувати фінанси України сумою у 1,5 мільярда доларів на місяць під час війни проти Росії та підштовхують своїх європейських союзників до надання подібних сум, пише Bloomberg.

Адміністрація Байдена провела розмови з офіційними особами Європейського Союзу, в тому числі в останні дні, і наполягала на тому, щоб Європа зробила більше, зазначають джерела інформації, чиї імена видання не називає, адже обговорення допомоги є приватними. У той час як ЄС веде внутрішні суперечки щодо виконання попередніх обіцянок, союзники обговорюють більш регулярний механізм, який допоможе зберегти економіку України на плаву, поки війна затягується.

Міжнародний валютний фонд раніше заявляв, що Україні потрібно близько 5 мільярдів доларів щомісяця, щоб покривати основні послуги та підтримувати економіку. Країна отримала близько 2 мільярдів доларів допомоги минулого місяця проти 4,7 мільярда доларів у серпні, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

У липні видання Bloomberg повідомило, що ряд союзників у приватному порядку критикували ЄС за невиконання своїх зобов’язань у розмірі майже 9 мільярдів євро (8,8 мільярда доларів) і тоді закликали його зробити це терміново. Очікується, що цього тижня на саміті в Чехії лідери ЄС обговорять фінансові вимоги Києва, які в проекті бюджету на 2023 рік передбачають 38 мільярдів доларів.

Минулого тижня дипломатам, які готували зустріч лідерів, повідомили, що очікуваний рівень фінансування від європейських країн буде таким же, як і місячні 1,5 мільярда доларів, які США готові надавати. Фінансування критично важливе для покриття основних потреб, таких як основні державні витрати, школи, лікарні та електромережі.

На тлі розбіжностей між країнами-членами ЄС щодо деталей 9-мільярдного пакету, блок виплатив 1 мільярд євро минулого літа, тоді як ще 5 мільярдів євро були схвалені, але ще не передані Києву. ЄС також підтримав Україну кредитами на 1,2 мільярда євро в першому півріччі, мільярдами для оплати поставок зброї та довгострокових реформ. Блок підтримує розмови про післявоєнну відбудову України, але офіційні особи застерігають, що нагальні потреби Києва є гострішими.