США побудують у Польщі тимчасові елеватори для українського зерна

США побудують у Польщі тимчасові елеватори для українського зерна

Джо Байден заявив у вівторок, що США побудують тимчасові елеватори-зерносховища на кордоні Польщі з Україною, щоб сприяти експорту зерна та подолати зростання цін на продукти харчування на тлі вторгнення Росії. Про це пише Politico.

«Ми збираємося будувати зерносховища на кордонах України, у тому числі й у Польщі. Тож ми можемо перевантажити [зерно] з українських вагонів у вагони в Європі, вивезти його в океан і розвезти по всьому світу. Але на це потрібен час», – сказав Байден.

Американські та західні чиновники вивчають спроби побудувати тимчасові зерносховища в Україні та інших країнах як засіб швидкого збільшення потужностей для зберігання зерна в Україні, де російська морська блокада стримує понад 25 мільйонів тонн зерна від світових продовольчих постачань. Російська блокада в Чорному морі перевернула глобальні торговельні шляхи, погрожуючи фінансово задушити Україну та поглибити голодні кризи в усьому світі. Уже наступного місяця українські аграрії почнуть збирати літній врожай пшениці, але його не буде де зберігати.

Дефіцит продовольства, а також зростання цін на паливо та продукти харчування можуть спровокувати масове голодування, політичні заворушення та міграцію в частинах Африки, Близького Сходу та, можливо, Центральної Америки в найближчі місяці.

Байден зазначив, що США працюють над планом експорту зерна через інші країни залізницею, але визнав, що сухопутні маршрути рясніють логістичними проблемами. Залізничні маршрути можуть переміщувати лише частину зерна, яке Україна зазвичай експортує зі своїх чорноморських портів, а українські потяги курсують на ширшій колії, ніж колія, що використовується у Європі. Байден припустив, що будівництво зерносховищ є кращим варіантом на даний момент і може допомогти Україні виграти час.