США виділять Україні $53 млн на підтримку електроенергетичної системи

США виділять Україні $53 млн на підтримку електроенергетичної системи

Сполучені Штати виділять 53 мільйони доларів на підтримку електроенергетичної системи України, оскільки вона стикається зі шквалом атак з боку Росії, пише CNN.

Фінансування піде на «придбання важливого електромережевого обладнання», яке «швидко буде доставлено в Україну в екстреному порядку, щоб допомогти українцям пережити зиму», згідно з повідомленням Державного департаменту США.

«Цей пакет поставок включатиме розподільні трансформатори, автоматичні вимикачі, розрядники перенапруг, роз’єднувачі, транспортні засоби та інше ключове обладнання», — йдеться в повідомленні.

Фінансування доповнює надані США 55 мільйонів доларів на екстрену підтримку енергетичного сектора. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Бухаресті.

Американські та європейські офіційні особи рішуче засудили удари Росії по українському цивільному населенню та інфраструктурі, звинувативши Москву в навмисних атаках по енергомережі України з метою залишити людей без електрики та тепла – акт, який, за їх словами, прирівнюється до воєнного злочину.