Боксер Олександр Усик зберіг титул чемпіона світу та присвятив перемогу Україні

Боксер Олександр Усик зберіг титул чемпіона світу та присвятив перемогу Україні

Олександр Усик переміг Ентоні Джошуа в драматичному бою-реванші та зберіг титул чемпіона, повідомляє CNN.

У суботу Олександр Усик провів бій-реванш проти Ентоні Джошуа в Джидді, щоб зберегти свої титули в суперважкій вазі роздільним рішенням суддів.

35-річний українець виявився непереможним під час 12-раундового змагання, зберігши сталевий нерв, щоб домінувати над Джошуа серією важких ударів. Здавалося, що Джошуа зламав імпульс Усика в дев’ятому раунді та завдав ударів по супернику, але потім зазнав поразки.

Він отримав оцінку 115-113 від одного судді, але Усик зрештою виявився сильнішим суперником і отримав бали 115-113 і 116-112 від двох суддів, щоб зберегти свої титули WBA (Super), IBF, WBO та IBO у важкій вазі.

Зазнавши другої поспіль поразки від Усика, 32-річний британець підняв два пояси українця, викинув їх з рингу та кинувся до своєї роздягальні, а потім повернувся та взяв мікрофон, щоб виголосити пристрасну промову.

«Цей хлопець побив мене сьогодні ввечері. Можливо, я міг би зробити краще, але це свідчить про рівень важкої роботи, яку він виконав. Так що, будь ласка, оплескайте йому як нашому чемпіону світу у важкій вазі», — сказав Джошуа.

До речі, коли оголошували переможця, Джошуа за власною ініціативою підняв прапор України разом із Усиком.

Усик одержав перемогу на тлі війни Росії в Україні. На початку цього року 35-річний чоловік повернувся на Батьківщину і приєднався до батальйону тероборони в Києві, щоб допомагати у військових діях. У березні Усик отримав дозвіл повернутися до тренувань і підготуватися до бою проти Джошуа, хоча тоді висловлював небажання.

«Я присвячую цю перемогу моїй країні, моїй сім’ї, моїй команді, всім людям, військовим, які захищають країну, — сказав Усик через перекладача після бою. — Дуже-дуже дякую».

«Це вже історія, — додав він. — Багато поколінь дивитимуться цей бій, особливо раунд, коли хтось намагався сильно мене побити. Але я (витримав) це і повернув все по-іншому».