В одному з американських штатів загадково померли сотні тисяч перелітніх птахів

В одному з американських штатів загадково померли сотні тисяч перелітніх птахів

Біологи з Державного університету Нью-Мексико намагаються з’ясувати причини смерті сотні тисяч перелітніх птахів, які загадково померли в американському штаті Нью-Мексико. Про це пише ТСН із посиланням на CNN.

Загадкові смерті перелітніх птахів розпочалися ще наприкінці літа – 20 серпня. Так, на військовому ракетному полігоні виявили багато мертвих птахів. Але те, що спочатку вважали одиничним інцидентом, виявилося набагато більш серйозною проблемою. Мертвих птахів почали знаходити в усьому штаті. Марта Десмонд, професорка факультету риб, дикої природи та екології каже, що “це просто жахливо”, і підозрює, що мертвих тварин може бути і понад мільйон.

Загиблих перелітних птахів, як-от співочі птахи, сині дрозди, горобці, чорні дрозди, західні піві і мухоловки, також знаходять у Колорадо, Техасі і Мексиці. Разом з біологами з ракетного полігону Десмонд і її команда почали ідентифікувати, каталогізувати і досліджувати близько 300 мертвих птахів, аби дізнатися більше про те, в якому стані вони перебували, коли померли.

Місцеві мешканці та біологи повідомляли про дивну поведінку птахів перед смертю. Приміром тваринки, яких зазвичай можна побачити на кущах і деревах, були на землі і шукали їжу. Багато з них були млявими і не реагували. Через це також нетипово багато птахів померли під колесами машин. Один з факторів, який, на думку біологів, міг посприяти смерті птахів, – лісові пожежі у Каліфорнії та інших західних штатах. Можливо, птахи були вимушені мігрувати раніше, ніж встигли підготуватися.

“Птахи, які мігрували через погоду до того, як підготуватися, могли мати недостатньо жиру, щоб вижити”, – сказала Десмонд. “У деяких птахів, можливо, навіть не було запасів, щоб почати міграцію, тому вони померли на місці”, – додає професорка. Деяким з них, можливо, довелося змінити свої шляхи міграції, тоді як інші могли надихатися димом і отримати пошкодження легенів.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *