13 Червня, 2024

В США українка на TED розповіла про труднощі адаптації іммігрантів (відео)

Українка Світлана Ярмоленко Реймер виступила з проникливою промовою на тему імміграції на конференції TEDx, організованій Техаським університетом A&M, повідомляє Радіо Свобода. У цьому виші Світлана, яка є доктором філософських наук, викладає туризм.  У своїй лекції жінка поділилася особистим досвідом і результатами багаторічних досліджень, пов’язаних із адаптацією в новій країні та прийняттям чужоземців.

Вона приїхала в США вже дорослою і сформованою особистістю, щоб навчатися в магістратурі, а потім у докторантурі. Зрештою, почала працювати в Штатах і вийшла заміж за американця. За словами Світлани, її власний досвід імміграції, культурного шоку, адаптації та кризи самоідентифікації був настільки глибоким, що вона присвятила цій темі свою дисертацію.  У своєму виступі Світлана наводить результати дослідження, яке показує, що іммігранти набагато більше схильні страждати від соціальної тривоги, депресії, наркотичної чи алкогольної залежності та суїцидальних думок і вчинків – усе через їхню боротьбу з ідентичністю.

Лекторка знайомить слухачів із поняттям «безперервність ідентичності», яке означає зв’язок того, ким ми були в минулому, з тим, ким ми є зараз. Неперервність ідентичності є життєво важливою частиною психологічного здоров’я, наголошує Світлана, і для іммігрантів фізичне переміщення в нову країну масштабно розриває цілісність їхньої особистості. Вона також пояснює різницю між внутрішньою та зовнішньою ідентичністю: перша відображає те, що ми самі думаємо про себе, а друга – що інші думають про нас. Дослідниця ілюструє цю концепцію на власному прикладі: «Для мене це – поєднання думки про себе як народженої і вихованої українки, та знання того, що багато людей, які мене оточують, припускають, що я американка. Мене не видають риси обличчя чи колір шкіри. У мене немає акценту. У мене немає [характерного] прізвища. Мій власний чоловік думає, що я повністю американка. І все ж я не є і ніколи не буду [американкою] – і прихована українка в мені завжди страждатиме від невизнання».

Після ознайомлення слухачів із труднощами, з якими стикаються іммігранти, дослідниця говорить про дивовижне розмаїття населення Сполучених Штатів, наголошуючи, що «кожен іммігрант вносить власну унікальність у яскравий гобелен, яким є Америка».

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *