20 Липня, 2024

В Україні заявили, що зірвали спробу державного перевороту

Україна зірвала нібито змову з метою повалення уряду, яка, за словами представників безпеки країни, «грала б на руку Росії», повідомили в понеділок офіційні особи. Про це повідомляє CNN.

В Україні заявили, що зірвали спробу державного перевороту

У публікації на Telegram Служба безпеки України (СБУ) заявила, що організатори змови планували спровокувати бунт у Києві 30 червня, щоб відвернути увагу та захопити контроль над українським парламентом і усунути від влади військове та політичне керівництво.

Незрозуміло, наскільки життєздатним був цей план, або чи мають звинувачені будь-які зв’язки з Росією, яка веде руйнівне повномасштабне вторгнення проти свого південно-західного сусіда вже майже два з половиною роки.

СБУ повідомила, що ідентифікувала чотирьох підозрюваних, з яких двоє перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років ув’язнення в разі визнання винними. СБУ заявила, що вилучила зброю та боєприпаси, а також мобільні телефони, комп’ютери та інші записи «з доказами злочинної діяльності».

Офіс генерального прокурора України зазначив, що ймовірний лідер змови «є головою громадської організації, який вже мав досвід участі у безплідних провокаційних заходах».

Підозрюваний орендував залу на 2 000 людей і намагався залучити військовослужбовців та озброєну охорону з приватних компаній для «захоплення» парламенту, повідомили в прокуратурі. Невідомо, чи шукає влада ще підозрюваних.

«Для реалізації злочинного плану головний організатор залучив кілька спільників — представників громадських організацій з Києва, Дніпра та інших регіонів», — зазначили в СБУ.

В Україні заявили, що зірвали спробу державного перевороту