23 Червня, 2024

В Україні черешню офіційно зареєстрували географічним брендом

Мелітопольська черешня офіційно стала географічним брендом. Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на офіційній сторінці у Фейсбук.

“Затвердити висновок державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності” від 8 вересня 2020 року №587. Зареєструвати географічне зазначення Мелітопольська черешня як назву місця походження товару”, – йдеться в рішенні Мінекономіки.

Заявку на реєстрацію географічного зазначення в грудні 2019 року подавала громадська спілка “Асоціація виробників мелітопольської черешні”. Чому ця черешня особлива? Виробники стверджують: «Мелітопольська черешня відома ще з 19 сторіччя, вирощується у місцевості навколо міста Мелітополь на обох берегах річки Молочна, а саме – у межах міста Мелітополь та навколишніх населених пунктів». Мелітопольська черешня – товар елітного класу, плоди якої збирають вручну. Ягоди характеризуються багатим ароматом і смаком, збалансованим вмістом цукру та кислоти, а також відмінними товарними властивостями.

Очевидно, що користь від затвердження географічного маркування полягає головним чином в тому, що продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні, тож для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.

Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *