12 Червня, 2024

В Україні зареєстровано 4 засоби, які проходять клінічні випробування щодо ефективності лікування COVID-19

В Україні зареєстровано 4 лікарські засоби, які проходять клінічні випробування щодо ефективності лікування при COVID-19. Про це повідомляє UA Post із посиланням на слова міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.

“На сьогоднішній день в Україні зареєстровано 4 лікарські засоби, яких проводиться клінічне випробування щодо ефективності лікування при COVID-19. У тому числі і “Корвітин” і “Аміксин”. Це два лікарських засоби, які використовуються в Україні при інших захворюваннях. В такий спосіб відбувається, розпочинається клінічне випробування, яке, до речі, віднесене до науково-дослідницької роботи. Тобто, компанія-виробник, яка виробляє той чи інший лікарський засіб, вона готує відповідну пропозицію, готує відповідні документи, які передає в державний експертний центр”, – сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що працівники державного експертного центру вивчають всі ці матеріали, дивляться дизайн дослідження, на які питання хочуть відповісти дослідники. І якщо все відповідає закону та встановленим критеріям – готують відповідний висновок, на основі якого реєструється клінічне дослідження.

“Саме у результаті клінічного дослідження доводиться ефективність того чи іншого лікарського засобу. Який потім відображається у висновках по завершенню цього дослідження. Цей механізм, проведення клінічних випробувань, він практично однаковий у кожній країні світу. У тому числі, і в Україні. У нас законодавство повністю гармонізовано з Європейським Союзом. На сьогоднішній день ці дослідження тривають”, – додав Максим Степанов.

Чиновник додав, що поки що зарано говорити про конкретні висновки, але за дослідженнями, які тривають, можна сказати, що є непогані результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *