Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що нові іммігранти у США мають передусім дбати про інтереси своєї нової країни, а не підтримувати свої історичні батьківщини, зокрема це стосується й українців.
У своїй публікації в соцмережах він згадав зустріч з українцем в Огайо під час передвиборчої кампанії 2022 року, який обурювався його позицією щодо війни в Україні.
“Ваша країна – це Сполучені Штати Америки, як і моя”, – відповів тоді Венс чоловікові, наголосивши, що його дратує використання “влади та впливу нової нації для врегулювання етнічних суперечок старої”.
Сенатор підкреслив, що частина асиміляції – це сприйняття США як своєї батьківщини, і закликав іммігрантів ставити питання передусім про те, що вигідно саме Америці. Він також зазначив, що зустрічав українців, які поділяють його позицію або принаймні розглядають ситуацію з точки зору інтересів США.
During my senate campaign in 2022, I met a Ukrainian-American man in NE Ohio. He was very angry about my views on the conflict, and my desire to bring it to a rapid close.
"You are trying to abandon my country, and I don't like it."
"Sir, I replied, "your country is the…
— JD Vance (@JDVance) February 25, 2025
Діаспора підтримує Україну, попри критику політиків
Заява Венса прозвучала на тлі масштабних акцій української діаспори у США та по всьому світу, які відбулися до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії.
У Нью-Йорку, Вашингтоні, Чикаго, Сакраменто, Сан-Франциско та інших містах тисячі людей вийшли на марші солідарності з Україною, закликаючи до продовження військової та фінансової підтримки.
Українці в США відіграють ключову роль у допомозі Батьківщині: вони організовують збори коштів, відправляють гуманітарну допомогу, закуповують дрони та автомобілі для ЗСУ, а також впливають на американських законодавців, закликаючи їх підтримувати Україну. Завдяки зусиллям української громади Конгрес неодноразово схвалював військову допомогу, а місцеві штати та міста ухвалювали резолюції на підтримку України.
Попри заяви окремих політиків, українська діаспора продовжує доводити, що її активність не суперечить американським інтересам.