3 Червня, 2026

Верховна Рада відправила у відставку Шмигаля та весь його уряд

16 липня 2025 року Верховна Рада України підтримала відставку Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Відповідне рішення автоматично означає відставку всього складу Кабінету Міністрів.

Верховна Рада відправила у відставку Шмигаля та весь його урядЗа відставку проголосував 261 народний депутат. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на трансляцію депутата Ярослава Железняка у YouTube.
Перед голосуванням Шмигаль виступив у сесійній залі з промовою, у якій подякував парламенту, уряду та іншим гілкам влади за багаторічну співпрацю. Прем’єр також коротко підсумував ключові здобутки свого уряду. Виступ завершив так:

«Дякую за довіру… Віримо в Україну! Завжди служитиму українському народу. Слава Україні!»

Разом із Прем’єром у відставку пішли:

  • перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко, якій президент запропонував очолити новий уряд;
  • віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба;
  • віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністерка юстиції Ольга Стефанішина;
  • віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров;
  • віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов;
  • міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов;
  • міністр молоді та спорту Матвій Бідний;
  • міністр енергетики Герман Галущенко;
  • міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук;
  • міністерка соціальної політики Оксана Жолнович;
  • міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова;
  • міністр внутрішніх справ Ігор Клименко;
  • міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль;
  • міністр освіти і науки Оксен Лісовий;
  • міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко;
  • міністр фінансів Сергій Марченко;
  • міністр закордонних справ Андрій Сибіга;
  • міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін;
  • міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький;
  • міністр оборони Рустем Умєров.

За даними джерел Укрінформу, вже 17 липня Верховна Рада може проголосувати за новий склад уряду.

Верховна Рада відправила у відставку Шмигаля та весь його уряд

Нагадаємо, 15 липня Денис Шмигаль подав до парламенту заяву про відставку. Президент Володимир Зеленський заявив, що бачить Шмигаля на посаді міністра оборони в оновленому Кабміні.

Водночас очолити уряд Президент запропонував Юлії Свириденко, яка до цього обіймала посаду першої віцепрем’єрки та міністерки економіки. 16 липня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядає кандидатуру Дениса Шмигаля на посаду очільника Міноборони.