Україна та Росія не мають достатніх військових ресурсів для проведення масштабних наступів одна проти одної, заявило розвідувальне агентство Пентагону у нових оцінках, які свідчать про те, що сторони прямують до глухого кута. Про це повідомляє Bloomberg.
Оцінки Агентства військової розвідки (DIA) показують, що Україна досі не має достатньо боєприпасів, щоб зрівнятися з можливістю Росії випускати близько 10 000 артилерійських снарядів на день, навіть після того, як Конгрес США розблокував нову військову допомогу у квітні. Українські сили залишаються здатними до оборонних операцій, але не зможуть розпочати масштабні контрнаступи принаймні протягом шести місяців.
З іншого боку, Росія прийняла стратегію виснаження України і зможе утримувати буферну зону, захоплену її військами, але не має достатньої сили, «щоб загрожувати глибшим просуванням на територію, підконтрольну Україні, наприклад, у Харкові», зазначили у DIA.
Висновки Агентства військової розвідки включені до останнього квартального звіту про допомогу США Україні, виданого генеральним інспектором Пентагону Робертом Сторчем. Вони перегукуються з публічними заявами високопосадовців США, включаючи колишнього голову Об’єднаного комітету начальників штабів Марка Міллі, що конфлікт наближається до глухого кута.
Звіт генерального інспектора охоплює тримісячний період, що закінчився 30 червня, після того, як Конгрес ухвалив останній пакет допомоги Україні на 61 мільярд доларів. Відтоді Україна здійснила несподіване вторгнення в російську Курську область і почала використовувати винищувачі F-16, надані союзниками.
У звіті відзначено успішне використання Україною тактичної ракетної системи ATACMS, наданої США, у ширших масштабах, ніж раніше повідомлялося, зокрема в атаках на склади боєприпасів та вертольоти. Український ракетний удар ATACMS по Севастополю 18 травня потопив корвет. Україна також використовувала цю систему для ударів по російських системах ППО в Криму, знищивши кілька найсучасніших систем С-400.
Удари ATACMS змусили російські війська посилити системи ППО в Криму найсучаснішою системою С-500 для захисту Керченського мосту, за даними DIA.
«Система С-500 ще не була повністю продемонстрована як оперативна в Україні, що, на думку DIA, є свідченням боротьби Росії за забезпечення належної протиповітряної оборони Криму», — зазначено у звіті.