13 Червня, 2024

Вірус Зіка передається через сльози?

Американські мікробіологи припустили, що вірус Зіка може поширюватися через сльози, в той час як раніше вважалося, що він передається тільки через комах, передає  Planet Today

Нагадаємо, вірус Зіка вражає жінок та плід. Він проникає  в стовбурові клітини ненародженої дитини і знищує їх, що призводить до серйозних порушень в нервовій системі. Також вірус вражає  очі, викликаючи порушення зору та сліпоту.

Ситуація ускладнюється тим, що саме в очах та мозку, тобто в основних місцях ураження, імунна система працює не так ефективно, як в інших частинах організму.  Саме це дозволяє вірусу виживати.

Доброю новиною можна назвати те, що можливість передачі вірусу через очі і сльози ще до кінця не доведена і поки знаходиться на стадії вивчення. Теорію передачі вірусу Зіка через сльози вивчають учені з університету Вашингтона в Сент-Луїсі з весни цього року. , коли її запропонував Майкл Даймонд. Згідно з думкою Майкла Даймонда, вірус може ховатися в очах тих людей, які вилікувались і передаватися через сльози.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *