24 Червня, 2024

Вісім країн, в тому числі США, уклали міжнародну угоду про освоєння Місяця

США, Великобританія, Італія, Канада, Австралія, Японія, Об’єднані Арабські Емірати і Люксембург уклали міжнародну угоду про освоєння Місяця. Про це йдеться на офіційносу сайті NASA.

Країни уклали між собою «Угоди Артеміди», міжнародний договір про освоєння Місяця, який регламентує в тому числі видобуток на ній корисних копалин.Країни підписали договір онлайн в рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Росія і Китай договір не підписували. Угоду названо на честь американської місячної програми Artemis.

У США підкреслюють, що угоди засновані на положеннях Договору про космос, який був підписаний в 1967 році з ініціативи США, Великобританії і СРСР. Документ забороняв встановлювати суверенітет над будь-яким космічним тілом або його частиною. У NASA зазначають, що його формулювання розпливчасті і обмежують його реальне застосування. З цією метою, як повідомляють в агентстві, і був укладений новий договір.

Нова угода, зокрема, регламентує видобуток копалин на Місяці – за задумом NASA, країни, хоч і не мають права заявляти суверенітет над окремими ділянками Місяця, можуть добувати її ресурси. Документ дозволяє створювати бази з видобутку корисних копалин і «зони безпеки» навколо них для запобігання конфліктів з іншими країнами.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *